Kurzy orientálního tance s Denisou Lednickou !!! Začátek kurzu pondělí 17.7.2016 v 17:00 hod

19.09.2016 12:53

 

Denisa Lednická- Lektorka ORIENTÁLNÍHO TANCE ve Frýdlantě nad Ostravicí !!!

1.lekce 3.10.2016 ZDARMA od 17-18 hodin.

Začátek kurzu pondělí 17.7.2016 v 17:00 hod !!!

Denisu orientální tance pohltily před dvanácti lety svým širokým způsobem sebevyjádření, neboť pod pojmem orientálního tance se schovává široká škála tanců, které se liší svým původem vzniku, hudbou, tanečním provedením i kostýmem. Věnuje se jak egyptským folklorním tancům (saidi, baladi, ghawazee, hagala, tanec se shamadanem, felahi, nubijskému tanci apod.), tak klasickému egyptskému tanci raks sharqi i stylu tarab či shaabi, dále pak tureckému folklornímu stylu (turecké karsilamě, Asuk masuk…), či tancům s vlasy Khaleegy, Iraqi či Zaar nebo moderním orientálním fantasy či fusion stylům zahrnujícím jak orientální flamenco, cikánské tance, ladné tance se šavlemi, svíčkami, čínskými hedvábnými vějíři, závoji či křídly Isis.

Absolvovala mnoho kurzů pod vedením českých i zahraničních vynikajících tanečníků jako Badriyah, Kathreen Derouet, Daily, Shereen, Eglal, Shaari, Eftimie Anesti, Terezy Tomas, Suraiy, Saidy, Yamila Annua, Momo Kadouse, Essama Mounira, Tamalyn Dallal, Sandy dali´, Samary Salah, Ansuyi aj.

Kurzy orientálních tanců vede již 11 let, věnuje se nejen kurzům pro dospělé, ale i pro děti (děti z Centra maminek Broučci pod jejím vedením v letech 2012, 2013, 2014, 2015 i 2016 opakovaně získaly medailové pozice v krajském kole Světla orientu, v roce 2016 děti  získaly druhé místo za solové vystoupení a  třetí místo za skupinový tanec v Ostravské Pyramidě). Orientální hudbu přibližuje i jako dobrovolník klientům integrovaného centra Žirafa ve Frýdku-Místku.

Kurzy orientálního tance pro dívky a dospělé  (od 11 let)

Začátek kurzu 17. 10. 2016  17:00-18:00

Orientální tanec je možno vnímat jako druh taneční terapie léčící tělo i duši. Taneční pohyby v orientálním tanci jsou specifické tím, že se při nich izolovaně používají vlnivé a krouživé nebo akcentované pohyby horní a dolní poloviny těla, a to v různých rovinách či směrech. Orientální tanec tak nenásilným způsobem vede k používání různých svalů v těle. Což vede k postupnému uvolnění ztuhlosti hrudního koše, blokád páteře, ke zpevnění břišních, bederních svalů a svalů pánevního dna. Celkově lze říct, že orientální tanec přispívá k posílení celého těla. 

Ale také duše orientálních tanečnic si přijde na své! S rostoucím tanečním umem začne v tanečnicích rozkvétat i jejich vnitřní ženství, začne tančit nejen tělo, ale i jejich duše. Tanečnice budou schopny orientální hudbu odtancovat s emočním nábojem. Budou schopny vyjádřit to, co cítí, co vnitřně prožívají, co v nich hudba evokuje. Zbavit se tak v rámci tance vnitřního nahromaděného stresu. Orientální tanec tedy přispívá k harmonizaci a uzdravování ženské duše. 

Vzhledem k mým dlouholetým zkušenostem s výukou orientálního tance, vedu Kurzy orientálního tance pro dospělé intuitivním způsobem. Jednotlivé taneční prvky a kombinace přizpůsobuji rychlosti taneční skupiny. Pomáhám jim s překladem hudby do tanečního pohybu. Kurzistky pak mají možnost vyzkoušet své taneční schopnosti a své ztvárnění hudby v rámci improvizace, kterou do hodin pravidelně zařazuji.

Co potřebujete na hodiny orientálního tance?  Žena v orientálním tanci může být vším, čím chtěla být v dětství. Krásnou princeznou, gejšou, divokou cikánkou,

květinovou vílou, okřídleným elfem….fantazii se meze nekladou. Noste proto cokoliv, v čem se cítíte krásná, nebojte se pastelových barev, šperků, cinkacích šátků. Kde jinde se takto žensky můžeme v dnešní uspěchané době obléct? Tančí se pak bosky nebo v tanečních cvičkách.

Kurzy orientálního tance pro děti (věk 4-10let):

Orientální tanec u dětí podporuje souznění s hudbou, podporuje jejich tvořivost a improvizaci. Pro děti je přínosem i fyzicky, dbá na správné držení těla, podporuje jemnost a křehkost pohybů a schopnost kladně ventilovat přemíru své dětské energie tvořivě do tance.

Kurzy pro děti vyžadují jiný přístup než u dospělých. Orientální tanec bude dětem podáván hravou formou. Budou se učit nejen taneční prvky a kroky, ale také vnímat pro rytmus a melodii. Děti po zvládnutí základních tanečních prvků a kombinací, se budou učit jednoduché taneční choreografie, budou se učit využívat k tanci taneční rekvizity (závoje, hůlky, vějíře, svíčky), které vyzkouší nejen jejich paměť a motoriku, ale také jejich schopnost spolupracovat s ostatními dětmi na kurzu.

Co potřebujete na hodiny orientálního tance?  V orientálním tanci můžete být princeznou Tisíce a jedné noci, divokou cikánkou, čarodějnicí, květinovou vílou, okřídleným elfem….fantazii se meze nekladou. Dejte dětem proto cokoliv, v čem se budou cítit krásné. Určitě se nějaký princeznovský kostým doma najde…nebo cinkací šátek. Tančí se pak bosky nebo v tanečních cvičkách.

 

—————

Zpět


Kontakt

Dětský svět Zvonilka

OD OMMA 1. patro
Hlavní 1485
739 11 Frýdlant nad Ostravicí606 386 597
kontaktní osoba M.Šomanová
předsedkyně Klub Kmado, z.s.
IČO: 871 95 887